sobota, 1 października 2011

Skuteczny zestaw antywirusowy 2012 - darmowe oprogramowanie antywiuroswe, co wybrać ? Jaki zestaw przeciw wirusom wybrać : program antywirusowy i firewall ! Oprogramowanie antywirusowe skuteczne i szybkie za darmo !

Skuteczny zestaw antywirusowy - czyli na co się zdecydować ?
Jak bronić się przed szkodnikami w internecie ?
flickr, kaibara87
O posiadaniu zestawu antywirusowego chyba nie trzeba nikogo przekonywać, warto się jednak zastanowić jaki zestaw będzie odpowiedni dla twojego systemu i skutecznie obroni cię przed wirusami.
Zainstaluj skuteczne oprogramowanie antywirusowe, które będzie współpracowało z równie skuteczną zaporą sieciową firewall, czyli kilka słów o Avaście i Comodo Firewall ! 

Darmowy zestaw antywirusowy - szybki, nie obciążający komputera :

Wiele osób, które zrezygnowały z ochrony antywirusowej, albo nie decydują się na nią uważają, że po instalacji oprogramowania antywirusowego ich system nagle zwolni lub będzie mniej stabilny.
Biorąc pod uwagę korzyści jakie wynikają z faktu bezpieczeństwa takie przesłanki są bezpodstawne - dzisiejsze oprogramowanie jest na tyle sprawne i szybkie, że praktycznie nie zauważymy spadku wydajności.

Oczywiście trzeba dobrać odpowiedni zestaw oprogramowania, tak aby razem współpracował i "nie gryzł się" - a także trzeba pamiętać, aby mieć w systemie wyłącznie jeden program antywirusowy !

A więc jaki program antywirusowy ?

Polecam bardzo sprawny i cały czas rozwijany bardzo popularny program o nazwie Avast ! Free Antivirus, który całkiem skutecznie radzi sobie z wirusami, o czym świadczy min. test antywirusów wykonany przez serwis dobreprogramy : http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezplatnych-programow-antywirusowych,Artykul,11410,8.html

 
Aktualną wersję programu, możemy pobrać ze strony : http://www.avast.com/pl-pl/free-antivirus-download
działa ona zarówno na starszych systemach z Windows XP czy Vistą, ale także obsługuje najnowszą 7 
(nie działa jednak na WIN98/95 czy ME).
Minimalne wymagania programu to Pentium 3, z 128 MB pamięci RAM i 200MB wolnego miejsca na dysku naszego komputera - a więc dosyć niewielkie.Program jest bezpłatny - wymaga wyłącznie rejestracji, która odbywa się po zainstalowaniu programu - definicje wirusów są automatycznie pobierane.
Nowe oprogramowanie AVAST posiada szereg funkcji min. szybkie i pełne skanowanie ( w tym także poszczególnych plików czy folderów), pracę w tle, osłonę w czasie rzeczywistym czy autosandbox (czyli piaskownicę dla podejrzanych plików).

Avast czy to wystarczy ?

Oprócz solidnego antywirusa, przyda się także Firewall który będzie blokował ruch sieciowy dla podejrzanych aplikacji.
To właśnie on będzie kontrolował przepływ pakietów internetowych i w razie czego przechwyci i zablokuje atak hakera, czy aplikację szpiegującą.
Do współpracy z Avastem polecam Comodo Personal Firewall, który można pobrać ze strony http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Personal-Firewall,Program,Windows,20399.html 
Oczywiście chodzi tutaj o sam Firewall bez instalowania oprogramowania antywirusowego !  


Dokładny opis instalacji i konfiguracji Comodo Firewall znajdziecie na stronie http://comodo.andgird.webd.pl/
W bardzo przystępny sposób jest tam opisany szereg funkcji tego Firewalla.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz