sobota, 1 października 2011

Jak sprawdzić stronę na różnych przeglądarkach ? Jak zobaczyć wygląd strony pod różnymi przeglądarkami ? Jak sprawdzić działanie strony na różnych przeglądarkach - www pod różnymi przeglądarkami ?

Sprawdź wygląd strony pod różnymi przeglądarkami !
 flickr, Van_PC

Jeżeli jesteś webmasterem to zapewne wiesz, że przeglądarki internetowe różnie interpretują pewne fragmenty kodu arkusza stylów. Zdarzyło ci się pewnie niejednokrotnie, że strona którą wykonałeś pod Firefoxem inaczej wyglądała (rozłaziła się) pod Internet Explorerem.
Istnieje jednak kilka użytecznych narzędzi, dzięki którym będziesz miał pewność, że to co stworzyłeś posiada identyczny, albo zbliżony wygląd do tego zamierzonego - zobacz jak sprawdzić wygląd i działanie strony pod kątem różnych przeglądarek ! 

Jak sprawdzić wygląd strony pod różnymi przeglądarkami ?

Jeżeli chcielibyśmy sprawdzić wygląd stworzonej strony internetowej pod różnymi wersjami Internet Explorer począwszy od (zapomnianej już) wersji 5.5 to warto skorzystać ze strony http://ipinfo.info/netrenderer/index.php 

 
Wystarczy, że z rozwijanej listy wybierzemy wersję Internet Explorer'a który chcemy przetestować i wpiszemy adres strony internetowej - po czym klikniemy przycisk Render.
Po chwili pokaże nam się obrazek z podglądu naszej strony - możemy na nim zobaczyć, czy przypadkiem pewne elementy się nie rozjeżdżają.

Kolejnym bardzo ciekawym serwisem, który sprawdza strony pod kątem różnych przeglądarek jest Adobe BrowserLAB dostępne pod adresem :https://browserlab.adobe.com/en-us/index.html#zoom=100;url=;view=0;state=browse
Wystarczy kliknąć :
a następnie podać swój login i hasło do serwisu (konto można założyć bezpłatnie).
Po wejściu do serwisu, możemy ustawić pod które przeglądarki chcemy przetestować naszą stronę internetową  - ich wyboru możemy dokonać w zakładce Browser Sets :


Kiedy już ustalimy pod jakimi przeglądarkami chcemy sprawdzić wygląd strony klikamy menu Test  i wpisujemy adres strony internetowej w pasku :


Następnie czekamy kilka sekund, aż strona zostanie otwarta pod wszystkimi "wirtualnymi" przeglądarkami i już możemy podziwiać efekt naszej pracy :


Z rozwijanego menu możemy wybrać pod jaką przeglądarką chcemy zobaczyć wygląd naszej strony - ich wybór został ograniczony do tych, które wybraliśmy na początku w menu Browser Sets.

1 komentarz: