piątek, 7 stycznia 2011

Szybsze buforowanie filmów youtube, megavideo itp... Jak przyśpieszyć ładowanie, buforowanie filmów ?

Nie czekaj, przyśpiesz buforowanie filmów online !
Szybsze ładowanie filmików youtube, megavideo itp... 
flickr, Kansir

Oglądasz filmy online przez internet - za pewne denerwuje cię ciągłe buforowanie filmów i czekanie aż film pobierze się w całości. Jeżeli jesteś filmowym maniakiem, korzystasz z takich serwisów jak megavideo czy youtube to zobacz ciekawy sposób na przyśpieszenie ładowania materiałów wideo z tych serwisów. Dzięki temu unikniesz notorycznego długiego buforowania plików i odczujesz wzrost wydajności.

Szybsze ładowanie filmów online - szybsze buforowanie filmów :
Po pierwsze, aby przyśpieszyć czas ładowania filmów z internetu musimy powyłączać programy, które korzystają w tym czasie z internetu np. Gadu-Gadu, Emule, Kazza itp....
Wszystkie aplikacje korzystające z internetu zużywają zasoby naszego łącza internetowego - a więc nie dziw się, że nie wykorzystujesz w pełni tego co daje ci twój provider (operator).

Przyśpieszamy oglądanie filmików online z Youtube, Megavideo, MySpace,DailyMotion,Facebook itp..
Istnieje ciekawe narzędzie - w dodatku darmowe - za pomocą które możemy przyśpieszyć ładowanie się filmików z popularnych serwisów wideo. 

SpeedBit Video Accelerator to darmowe narzędzie, do pobrania ze strony http://www.videoaccelerator.com/, które umożliwia zmniejszenie czasu ładowania filmów online.

Program obsługuje ponad 165 serwisów - dzięki temu przyśpieszysz streaming filmów nie tylko z youtube i megavideo !
Za pomocą zaawansowanych algorytmów i wielowątkowości program jest w stanie skutecznie zwiększyć możliwości naszego połączenia internetowego - pobiera on jednocześnie więcej danych.
Dzięki temu odczujemy szybsze ładowanie filmów wideo i nie będziemy ciągle narzekać na notoryczne "buforowanie".

Kolejny sposób na szybsze ładowanie filmów wideo online :

Ciekawym rozwiązaniem, może się okazać także technologia Html5 serwisu Youtube.
Dzięki Html5 możemy zapomnieć o odtwarzaniu materiałów wideo za pomocą standardowego odtwarzacza Flash - standard ten może okazać się wydajniejszy od tego, z którego obecnie korzystamy.

Aby dołączyć do grona użytkowników, którzy przeglądają youtube, za pomocą technologii odtwarzania Html5 , należy wejść na adres : http://www.youtube.com/html5


Następnie należy kliknąć przycisk dołącz do grona użytkowników wersji próbnej HTML5 i cieszyć się
nowym odtwarzaczem, który nie korzysta z technologii Flash.

4 komentarze:

 1. Bardzo przydatne. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. DO niczego internet mi po tym spowolnił niesamowicie a filmy na yt tylko bufor widziałem. Już wole pozostac na 20Mbit bez tego dziadostwa. 3 dni sie meczyłem żeby usunąć to świństwo które dodatkowo mocno obciaza komputer i nie chce sie usunąć

  OdpowiedzUsuń
 3. Niech ktoś pomoże jak to usunąć,bo zostały mi tylko na komputerze dwa pliki z tego speedbit'a:sblsp.dll i ConfigDB.dll i za nic nie chcą się usunąć. Z góry dzięki za pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 4. mianiek, a unlocker'em próbowałeś ;) http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Program,Windows,12240.html

  OdpowiedzUsuń