sobota, 1 października 2011

Jak założyć własną witrynę - darmowa strona internetowa bez reklam ! Własna strona internetowa w kilka minut bez znajomości programowania ! Załóż stronę na serwerze Google Site - prywatną lub firmową, portal lub stronę hobbystyczną !

Własna strona internetowa - Google Site ! 
 Załóż własną stronę internetową w kilka minut - bez reklam i bez limitów ! 
flickr, LeeBrimelow

Google to nie tylko potężna wyszukiwarka, ale także szereg ciekawych usług min. możliwość założenia własnego bloga czy strony internetowej - tym razem przedstawię jak założyć własną stronę internetową bez znajomości programowania - za pomocą masy darmowych szablonów graficznych ! 
Własna strona internetowa na serwerze bez reklam to możliwe - portal, strona hobbystyczna, strona firmowa, prywatny pamiętnik a może serwis instytucji państwowej - to i więcej założysz z Google Site ! 

Google Site - własna strona internetowa bez reklam od czego zacząć ?

Po pierwsze, musimy zarejestrować się w jakiejkolwiek usłudze Google aby mieć konto  - jeżeli korzystamy np. z Gmaila to możemy bez przeszkód korzystać z tego samego loginu i hasła do założenia własnej strony www.

Wystarczy, że po zalogowaniu na pasku u góry wybierzemy menu Witryny, albo przejdziemy bezpośrednio na adres : https://sites.google.com/site/

Następnie klikamy przycisk "Utwórz" - aby utworzyć naszą pierwszą stronę www :


Do naszej dyspozycji będą trzy opcje - pusty szablon, przykładowy szablon oraz przeglądaj galerię.
Jeżeli nie mieliśmy wcześniej styczności z językiem HTML, to warto skorzystać z dostępnych szablonów i wybrać opcję przeglądaj galerię. Znajdziemy tam szereg posegregowanych tematycznie szablonów - z których możemy skorzystać :


Załóżmy, że będziemy chcieli zrobić firmową stronę dla naszej restauracji - wybierzemy szablon Restaurant site Template (klikamy na niego i wybieramy preview template ).
W nowym podglądzie szablonu klikamy na przycisk "użyj szablonu" :
Kolejnym krokiem jest podanie nazwy naszej witryny


Może się okazać, że adres witryny jest już zajęty - dlatego trzeba go zmienić (chodzi o lokalizację) np. https://sites.google.com/site/restauracjasuper/

Edycja strony jest bardzo łatwa - chociaż gdyby się bardziej wgłębić to mamy naprawdę wiele możliwości - wystarczy kliknąć literkę E, albo przycisk (ołówka - pierwszy z lewej) : 


W efekcie dostajemy panel z edycją w czasie rzeczywistym w trybie WYSIWYG (czyli to co widzisz to zmieniasz).


Oczywiście możemy zmieniać układ strony - wstawiać dodatkowe widżety, panele boczne czy całkowicie zmienić układ strony. 
Możemy także ograniczyć dostęp do strony wybranej grupie osób - możliwości jest całkiem sporo, większość z nich została opisana w dokumentacji, którą po polsku możecie przeczytać tutaj !

1 komentarz:

  1. Najwazniejsze aby strona internetowa dla firmy była schludna oraz przystosowana do działania mobilnego. Warto od razu także przystosować ją pod SEO.

    OdpowiedzUsuń