piątek, 18 lutego 2011

Jak pobierać i wyszukiwać w DC++ ? Obsługa programu DC++ część 2.

Obsługa DC++ : wyszukiwanie i pobieranie plików.
flickr, craiglea123

Tym razem druga część kursu poświęconego obsłudze programu DC++, dowiesz się z niej jak pobierać i wyszukiwać pliki. Dzięki temu znajdziesz w szybki sposób muzykę, filmy czy programy - które pobierzesz na dysk swojego komputera. 

 Jak wyszukiwać pliki : 

Oczywiście musimy być zalogowani do jakiegoś Hub-a o czym pisałem we wcześniejszym kursie, dostępnym pod adresem http://szybkiinternet.blogspot.com/2011/02/jak-obsugiwac-dc-od-podstaw-obsuga.html

Wyszukiwać pliki możemy na dwa sposoby - pierwszym z nich jest kliknięcie ikony lupy w menu na górze programu - co oznaczyłem cyferką 1.
Następnie wystarczy podać nazwę pliku, który chcemy znaleźć i kliknąć przycisk Szukaj (2).
Możemy także określić rodzaj poszukiwanego przez nas pliku tzn. czy ma to być dokument, plik wideo, czy plik muzyczny a może program (3).
Ostatni punkt (4) - określa w jakich Hubach będziemy poszukiwali naszego pliku, przeważnie są tam zaznaczone Huby, które aktualnie mamy włączone.


Kolejny sposób polega na tym, że w głównym menu programu po prawej stronie - mam listę użytkowników zalogowanych do Huba - wystarczy kliknąć na jakiegoś i prawym klawiszem myszki wybrać "pobierz listę plików".
Za chwilę pojawi nam się okno, w którym możemy przeglądać listę plików, które udostępnia dany użytkownik.




Jak pobierać pliki ?

No jeżeli je już znajdziemy, za pomocą w/w metody to wystarczy kliknąć na taki plik dwa razy, albo nacisnąć prawym klawiszem myszki i wybrać pobierz.
Czasami jednak, może okazać się że nic nie pobieramy - dzieje się tak, gdy użytkownik ma zapchaną listę wolnych slotów - czyli już od niego pobierają inne osoby i trzeba poczekać aż zwolni się kolejka.


Pliki, które chcemy pobrać albo które się pobierają a chcemy je anulować z pobierania możemy zobaczyć w liście Kolejki.
W tym celu naciskamy z menu ikonkę oznaczoną 1. Następnie w oknie widokowym 2 powinniśmy zobaczyć jakie pliki aktualnie są przez nas pobierane, albo jakie czekają na pobranie - możemy tam także ustawić np. priorytet pobierania tzn. który plik ma się rozpocząć pobierać jako pierwszy w przypadku gdy narzuciliśmy ograniczenia co do liczby aktualnie pobieranych plików.


Jakie są prędkości DC++ ?


Odpowiem krótko różne - to zależy od tego od kogo pobieramy i jakim łączem ta osoba dysponuje. Jeżeli jest to ktoś kto jest niedaleko naszej sieci, albo w tej samej sieci to możemy pobierać z prędkościami nawet dochodzącymi do 10MB/s !
W gorszych przypadkach prędkość pobierania może sięgać tylko kilkunastu KB/s. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz