czwartek, 17 lutego 2011

Jak obsługiwać DC++ od podstaw. Obsługa programu Direct Connect ++ - jak pobierać z DC++ ?

Obsługa programu DC++ krok po kroku. 
Pobieramy pliki za pomocą programu DC ++.

Tym razem na stronie "Szybki internet" przedstawię obsługę programu DC++, jako alternatywę Direct Connect.
Zobacz jak pobierać filmy, muzykę i gry za pomocą programu DC++, w którym użytkownicy wymieniają się zasobami przy pomocy Hubów. Poznaj tajniki obsługi programu DC++ krok po kroku - pobieraj szybciej i wygodniej.

Instalacja programu DC++ :

Po pierwsze, należy pobrać program dostępny na stronie http://www.programosy.pl/program,dc.html
Instalacja programu jest raczej standardowa, więc nie będę się zbyt w nią zagłębiał - pokażę natomiast jak obsługiwać program, jak pobierać i wyszukiwać z niego pliki.

Obsługa programu DC++ :

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu musimy dołączyć do jakiegoś istniejącego Huba, aby móc wyszukiwać i pobierać pliki.
Są to miejsca, w których skupieni są użytkownicy dzielący się swoimi zasobami - część Hubów pozostaje otwarta tzn. każdy może do nich dołączyć, z kolei inne Huby są otwarte wyłącznie dla pewnej grupy np. województwa, miasta, sieci itp...

Pierwsze kroki, które należy wykonać w programie DC++ :

Przechodzimy do zakładki Plik >> Ustawienia :


W pierwszej zakładce Informacje o mnie, należy podać takie informacje jak Nick, czy prędkość połączenia - chodzi o wysyłanie plików.
Kolejna sprawa to zakładka Ustawienie połączenia :


Najlepszą opcją jest tryb aktywny tzn. mój komputer jest bezpośrednio połączony do internetu - gdy nie wykorzystujemy routera. Gdy wykorzystujemy router wybieramy drugą opcję - aby program samodzielnie skonfigurował poprawne ustawienia.
Czasami jedyną możliwość, gdy DC++ nie chce się połączyć z żadną siecią pozostaje zaznaczenie opcji tryb pasywny - gdy jesteśmy za tzw. firewallem, lub nie mamy swobodnego dostępu do protokołów TCP, UDP. A więc w przypadku jakichkolwiek problemów z wyszukiwaniem, pobieraniem czy łączeniem - należy przestawić się na tryb pasywny.

W kolejnej zakładce Pobieranie - ustalamy gdzie chcemy pobierać pliki już całkowicie ściągnięte (pobrane pliki), a gdzie chcemy umieszczać pliki (pobierane pliki), które są w trakcie pobierania.

Jedną z ważniejszych zakładek jest zakładka Udostępnianie :


To właśnie za pomocą tej zakładki ustalamy, co chcemy udostępnić z naszego komputera, ponadto ustalamy limit slotów - czyli jak dużo osób, może jednocześnie pobierać pliki z naszego komputera.
Należy zwrócić uwagę, że aby dołączyć do większości Hubów musimy udostępnić ze swojego dysku odpowiednią ilość plików ok. 5(GB), a także odpowiednią liczbę slotów - zazwyczaj 5.
Aby to zrobić wystarczy kliknąć dodaj folder i poczekać aż pliki się zakolejkują - będzie się to odbywało w tle i zazwyczaj krótko trwa, gdyż plików tutaj nigdzie nie wysyłamy - będą one pobierane bezpośrednio z naszego komputera.

Resztę ustawień możemy pozostawić bez zmian, to były najważniejsze z nich - na które warto zwrócić uwagę.
Teraz przejdźmy do opisu w jaki sposób pobierać z DC++.

Dołączamy do Huba DC++

W tym celu klikamy na ikonkę publiczne Huby - pierwsza u góry po lewej stronie :
Wyświetli nam się lista Hubów, do których możemy dołączyć - warto poszukać takich z naszego kraju, w tym celu filtrujemy wyniki za pomocą kolumny Kraj:


Przy dołączaniu do danego Hub'a, musimy wziąć pod uwagę wymagania jakie narzuca - aby dowiedzieć się np. ile musimy danych udostępnić z komputera, albo jak dużo wolnych slotów udostępnić - skorzystajmy z zakładek min. slotów, min share :
Jak widzimy część z nich wymaga, a część nie wymaga abyśmy udostępniali coś od siebie.
Kiedy, już się zdecydujemy dołączyć do jakiegoś Huba, wystarczy kliknąć na niego dwa razy - albo prawym klawiszem myszki najechać na niego i wybrać połącz :


Kolejna część w dalszym artykule...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz