niedziela, 14 listopada 2010

Jak sprawdzić numer Ip, sprawdzamy IP, numery ip, stałe ip, zmienne ip, jak sprawdzić ip, co to jest numer IP, co mi daje IP, adres IP

Jak sprawdzić numer IP ?
Co to jest i do czego służy numer IP ?
flickr, jepoirrier

Jak sprawdzić adres IP i do czego on służy - postaram się na te pytania odpowiedzieć w tym artykule. 
Sprawdzenie numeru IP może się okazać bardzo pomocne, przy konfiguracji np. routera, czy nawet do zagrania w internecie - kiedy kolega prosi nas abyśmy mu napisali jaki posiadamy numer IP.

Co to jest numer IP i do czego służy ?

Numer (adres) IP - najprościej mówiąc służy do identyfikacji danego komputera w internecie. Jednak nie jest on przydzielany na stałe i nie jest zagnieżdżony w komputerze tzn. kupując komputer nie dostajemy od razu IP.
Numer IP jest nam przydzielany od naszego usługodawcy internetowego - może być on zmienny, albo stały. Dzięki temu, że posiadamy numer IP jesteśmy rozpoznawani w internecie - nasz komputer jest niejako "unikalny" pod tym względem (podobnie jak np. numery telefonów).
Obecnie używa się protokołu IPv4 - jednak pula adresów jest skończona, dlatego od jakiegoś czasu powstał IPv6.

Jak sprawdzić swój numer IP ?

Na stronie http://adres-ip.eu/ możemy dowiedzieć się jaki numer IP posiadamy, a także kto jest naszym usługodawcą internetowym - dzięki temu dowiemy się czego o nas tak naprawdę można się dowiedzieć. 
Ponadto istnieje jeszcze inny sposób sprawdzenia własnego numeru IP. W tym celu wchodzimy w Start >> Uruchom i wpisujemy : CMD


W okienku, które wyskoczy wpisujemy : IPCONFIG


Dzięki temu w prosty sposób, nawet bez połączenia z internetem dowiemy się jakim numerem IP dysponujemy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz