czwartek, 2 lutego 2012

Jak przyśpieszyć pobieranie plików - test akceleratorów pobierania Flashget, Download Accelerator Plus, Free download manager. Porównanie akceleratorów pobierania - czy są skuteczne ?

Akceleratory pobierania - czy rzeczywiście przyśpieszają pobieranie plików ? 
Zobacz który z nich jest skuteczny - test : FlashGet, Free Download Manager oraz Download Accelerator !
flickr, vvvracer

Przeprowadziłem test darmowego oprogramowania do przyśpieszenia pobierania plików z internetu tzw. akceleratorów pobierania (aktualnych na 2012 rok). Zobaczmy czy okażą się one rzeczywiście skuteczne i dzięki akceleratorom pobierania rzeczywiście będzie można skrócić czas pobierania plików.
W teście wzięły udział trzy najpopularniejsze bezpłatne narzędzia do poprawienia szybkości pobierania plików - FlashGet, Free Download Manager i Download Accelerator. 

1. Instalację czas zacząć :

Instalując menedżery pobierania plików robimy to w ten sam sposób, co większość oprogramowania. W przypadku Download Accelerator oraz Free Download Manager, musimy być jednak nieco bardziej czujni - głównie przy tym pierwszym menedżerze :

Jest to związane głównie z tym, że instalując oprogramowanie które pobraliśmy - możemy dodatkowo zainstalować toolbar, albo jakieś inne narzędzie na którym nam w rzeczywistości nie zależy. Dlatego nie klikajmy bezmyślnie "Next" tylko prześledźmy czy nie ma czasem opcji wyboru.
Najlepszy okazał się w tym przypadku FlashGet (wersja 3.7), który nie proponował instalowania żadnego zbędnego oprogramowania. Najgorzej wypadł natomiast Download Accelerator Plus, który kilkukrotnie zachęcał do skorzystania z czegoś czego w rzeczywistości nie chciałem.

2. Interfejs - odnaleźć się ...

Ważne jest aby interfejs był intuicyjny, tak aby łatwo w nim mógł odnaleźć się każdy użytkownik - nawet ten, który rozpoczyna przygodę z tym oprogramowaniem pierwszy raz.





W przypadku FlashGet'a muszę powiedzieć, że znając jego poprzednie wersję - obecna jakoś nie przypadła mi zbytnio do gustu (chociaż nie jest zła). Interfejs może i jest elegancki, ale w podstawowej wersji brakuje języka polskiego, oraz innych dodatkowych skórek. Aby zmienić skórkę lub język musimy wejść do zakładki menu View -> Language/Skin :


Oczywiście dodatkowe rzeczy możemy pobrać - w tym paczkę językową. Trochę przeszkadza mi także obecność zakładek "Resource Center i Task Info" w których znajdują się Reklamy produktów polecanych przez Flashget :


Być może pobranie nowej skórki wyeliminuje ten problem, ale nie można też wymagać wszystkiego od darmowego oprogramowania.

Kolejnym menedżerem pobierania jest Download Accelerator Plus, którego instalacja była dość problematyczna ze względu na "dodatki".


W wersji podstawowej - mamy możliwość pracy w naszym ojczystym języku, bez instalowania dodatkowych paczek.Na pierwszy rzut oka interfejs nie wydaje się być zły, chociaż "nadmiar" pewnych rzeczy może szkodzić.


Dodano tutaj zakładki Internet oraz FTP Browser. Pierwsza z nich to nic innego jak przeglądarka, która nie wiem czemu ma służyć - przecież pobierając menedżer pobierania nie pobierałem go z myślą o przeglądarce internetowej. Kolejną z nich jest FTP Browser - która może być użyteczna, ale także wydaje mi się dość zbędna ... ponadto  w obu przypadkach kontrolki nie zostały spolszczone.
Także w przypadku Download Accelerator'a Plus mamy ramkę reklamową z prawej strony  - trochę szkoda...

Przejdźmy do ostatniego menedżera pobierania jakim jest Free Download Manager :
W przypadku Free Download Managera, interfejs został spolszczony - tutaj także nie trzeba pobierać żadnych pluginów.  Interfejs jest dość intuicyjny i zawiera tylko niezbędne rzeczy - żadnego większego przepychu tutaj nie ma - i o to chodzi.

Tutaj także mamy kilka zakładek min. "Pobieranie", "Pobieranie plików wideo flash" czy "Torrenty" - które w tym wypadku okazują się dosyć przydatne. Wszystkie "zbędne" zapychacze zostały sprytnie zakamuflowane za rozwijanym przyciskiem ">>" :

Dodatkowe rzeczy w postaci eksploratora witryn są raczej niepotrzebne, dobrze więc że zostały odsunięte na dalszy plan.  Dodatkowym atutem Free Download Manager'a jest brak reklam !

Biorąc pod uwagę wszystkie menedżery pobierania to moim zdaniem najbardziej intuicyjny interfejs posiada Free Download Manager, który troszkę nawiązuje do równie dobrego FlashGet'a. 
Jest to jednak sprawa indywidualna - nie mniej według mojej opinii najgorzej wypada Download Accelerator Plus, który odstrasza reklamą i ogólnym nieuporządkowaniem. Większość menedżerów pobierania posiada podobny układ, pomimo tego łatwo zauważyć różnicę i na pierwszy rzut oka wybrać ten "lepiej pasujący" :

3. Funkcjonalność :

Zobaczmy co dodatkowego potrafią menedżery pobierania, oraz w jaki sposób potrafią ułatwić pracę użytkownikowi.
Atutem wszystkich menedżerów pobierania jest fakt, że przechwytują one linki ze schowka systemowego - wystarczy więc skopiować adres, który zawiera plik do pobrania i dodać go w menedżerze pobierania :
FlashGet podobnie jak Free Download Manager, pokazują ikonkę na pulpicie z której możemy skorzystać aby np. rozpocząć pobieranie plików czy dokonać wstrzymania pobierania bez konieczności otwierania głównego okna programu :

Do najważniejszych funkcji FlashGet'a możemy zaliczyć wykorzystanie technologii MHT (Multi-server Hyper-threading Transportation), dzięki czemu pobieranie plików ma być jeszcze szybsze.Obsługuje on takie protokoły jak np. HTTP, Emule, BitTorrent czy FTP.
We wszystkich menedżerach możemy określić prędkość pobierania - ustawiać odpowiednie limity ilości pobieranych plików, zużycia łącza itp..

Free Download Manager korzysta z podobnych protokołów (FTP, BitTorrent i oczywiście HTTP) i podobnie jak jego poprzednik potrafi wyłączyć system po pobraniu wszystkich zakolejkowanych plików.
Pozwala on także na pobieranie plików flash wideo czy eksplorowanie witryn stron internetowych.

Download Accelerator Plus nie wnosi w funkcjonalności nic nowego,a  jest nawet uboższy od poprzedników w chociażby ilość obsługiwanych protokołów.

4. Do dzieła - prędkość pobierania plików

Aby za bardzo nie przynudzać, w końcu przeprowadźmy najważniejszy test - szybkość pobierania plików z internetu. Czy rzeczywiście menedżery pobierania są w stanie przyśpieszyć pobieranie plików - zobaczmy !
Pobierzemy w miarę duży plik, tak aby zobaczyć różnicę w szybkości pobierania z użyciem menedżerów pobierania i bez nich - pobiorę darmową wersję Grand Theft Auto 2.


Plik waży około 345 MB, średnia prędkość pobierania to około  2 - 2,5MB/s - wiąże się to z dość stabilnym serwerem niezbyt obciążonym i bez większych limitów.


Zobaczmy jak spisze się FlashGet :

Przez przeglądarkę dostrzegłem szybkość pobierania na poziomie 2MB/s - 2,5MB/s natomiast w przypadku menedżera pobierania FlashGet było to około 2,5 - 3,5 MB/s, czasami dochodząc nawet do 4MB/s. 
Mogę powiedzieć, że rzeczywiście krócej czekałem w przypadku menedżera pobierania aż plik znajdzie się na dysku komputera.
Free Download Manager także poradził sobie dobrze z tym zadaniem i skrócił czas oczekiwania na pobierany plik :

Prędkości wynosiły blisko 3Mb/s chociaż przy końcu sięgnęły nawet 4,5MB/s. Szybsza prędkość pobierania bierze się zapewne stąd, że plik jest dzielony na części i pobierany z maksymalną możliwą prędkością dostępną dla naszego łączą.

Musimy jednak pamiętać, że w przypadku pobierania plików z serwerów z narzuconymi limitami prędkości pobierania - ta różnica będzie mniejsza.  Warto jednak z nich korzystać (głównie z pozycji 2 oraz 3) :

1) Pobierz Download Accelerator Plus
2) Pobierz Free Download Manager
3) Pobierz FlashGet

Programy te są w stanie optymalnie wykorzystać nasze łącze, tak aby odczuć różnicę w czasie pobierania plików z internetu, ponadto ułatwiają nam pracę (możliwość wznawiania pobierania, kolejkowanie, wyłączenie systemu po pobraniu itp..)

sobota, 1 października 2011

Jak zabezpieczyć pendrive przed wirusem ? Zabezpieczenie pendrivu przed wirusami - zabezpiecz swój pen przed wirusem ! Blokada pliku autorun na dysku przenośnym !

Jak zabezpieczyć pendrive - blokada pliku autorun.inf !
flickr,  Junior Silva. 

 Prawie każdy z nas posiada pamięć przenośną w postaci pendrive'a - większość użytkowników nie zdaje sobie  jednak sprawy z zagrożenia jakie niesie ze sobą wymiana danych przy pomocy tego nośnika.
Różnego rodzaju wirusy czy inne szkodniki są przenoszone nie tylko drogą elektroniczną, ale także dostają się za pomocą zainfekowanych nośników - najczęściej właśnie dysków pendrive do naszego systemu.

Można jednak zminimalizować ryzyko, blokując pliki wykonalne i utrudnić dostęp wirusom do naszego przenośnego dysku za pomocą kilku prostych zabiegów - zobacz jak zabezpieczyć swój pendrive przed wirusami !

Blokujemy plik autorun.inf - skuteczna blokada przed wirusami ! 

Na początku może wyjaśnię czym tak naprawdę jest plik "Autorun.inf". Jest to plik, który przechowuje informację o tym jaki program ma się uruchomić automatycznie po wybraniu danego nośnika - czy też po podłączeniu go do komputera.
Autorun.inf, źródło: wikipedia.pl

Mógłbyś zapytać w takim razie po co są w ogóle pliki autorun.inf - skoro są aż tak niebezpieczne.
Otóż znajdują się one nie tylko na pamięciach przenośnych pendrive, ale także na płytach CD - które po włożeniu do napędu ułatwiają nam wybór poprzez uruchomienie menu krążka, albo włączenie instalatora danego programu, czy gry.

Stary Pendrive jak nowy - dbamy o bezpieczeństwo ...

Jeżeli posiadasz pendrive już jakiś czas i nie jesteś pewien czy jest on bezpieczny, to warto skorzystać z oprogramowania o nazwie Flash Disinfector : http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/antyspyware/Flash_Disinfector.html

Dzięki tej aplikacji usuniemy z naszego dysku różnego rodzaju infekcje i naprawimy plik autorun.inf - tak aby znalazły się w nim poprawne wpisy (nieinwazyjne).
Po uruchomieniu programu - wystarczy podłączyć pendrive do komputera i kliknąć OK (po chwili dostaniemy informację o pomyślnym zakończeniu działania).

Panda Security - czyli bezpieczeństwo pliku Autorun.inf :

Panda - jeden z czołowych producentów oprogramowania antywirusowego udostępnił aplikację o nazwie Panda USB Vaccine, którą możemy pobrać ze strony : http://download.cnet.com/Panda-USB-Vaccine/3000-2239_4-10909938.html?part=dl-55967&subj=dl&tag=button 

źródło: http://research.pandasecurity.com

 Aplikacja ma dwie funkcję - pierwszą z nich jest tzw. szczepionka dla komputera - dzięki niej wyłączymy automatyczne uruchamianie i w przypadku gdyby rzeczywiście jakiś pendrive, albo inny nośnik posiadał wirusa to nie zostanie on automatycznie uruchomiony i nie zainfekuje nam systemu.

Drugą funkcją jest szczepionka dla pamięci USB  - która tworzy bezpieczny i niemodyfikowalny plik autorun.inf na naszym dysku przenośnym - dzięki czemu żaden wirus nie będzie w stanie go podmienić czy zmodyfikować.

Jak sprawdzić stronę na różnych przeglądarkach ? Jak zobaczyć wygląd strony pod różnymi przeglądarkami ? Jak sprawdzić działanie strony na różnych przeglądarkach - www pod różnymi przeglądarkami ?

Sprawdź wygląd strony pod różnymi przeglądarkami !
 flickr, Van_PC

Jeżeli jesteś webmasterem to zapewne wiesz, że przeglądarki internetowe różnie interpretują pewne fragmenty kodu arkusza stylów. Zdarzyło ci się pewnie niejednokrotnie, że strona którą wykonałeś pod Firefoxem inaczej wyglądała (rozłaziła się) pod Internet Explorerem.
Istnieje jednak kilka użytecznych narzędzi, dzięki którym będziesz miał pewność, że to co stworzyłeś posiada identyczny, albo zbliżony wygląd do tego zamierzonego - zobacz jak sprawdzić wygląd i działanie strony pod kątem różnych przeglądarek ! 

Jak sprawdzić wygląd strony pod różnymi przeglądarkami ?

Jeżeli chcielibyśmy sprawdzić wygląd stworzonej strony internetowej pod różnymi wersjami Internet Explorer począwszy od (zapomnianej już) wersji 5.5 to warto skorzystać ze strony http://ipinfo.info/netrenderer/index.php 

 
Wystarczy, że z rozwijanej listy wybierzemy wersję Internet Explorer'a który chcemy przetestować i wpiszemy adres strony internetowej - po czym klikniemy przycisk Render.
Po chwili pokaże nam się obrazek z podglądu naszej strony - możemy na nim zobaczyć, czy przypadkiem pewne elementy się nie rozjeżdżają.

Kolejnym bardzo ciekawym serwisem, który sprawdza strony pod kątem różnych przeglądarek jest Adobe BrowserLAB dostępne pod adresem :https://browserlab.adobe.com/en-us/index.html#zoom=100;url=;view=0;state=browse
Wystarczy kliknąć :
a następnie podać swój login i hasło do serwisu (konto można założyć bezpłatnie).
Po wejściu do serwisu, możemy ustawić pod które przeglądarki chcemy przetestować naszą stronę internetową  - ich wyboru możemy dokonać w zakładce Browser Sets :


Kiedy już ustalimy pod jakimi przeglądarkami chcemy sprawdzić wygląd strony klikamy menu Test  i wpisujemy adres strony internetowej w pasku :


Następnie czekamy kilka sekund, aż strona zostanie otwarta pod wszystkimi "wirtualnymi" przeglądarkami i już możemy podziwiać efekt naszej pracy :


Z rozwijanego menu możemy wybrać pod jaką przeglądarką chcemy zobaczyć wygląd naszej strony - ich wybór został ograniczony do tych, które wybraliśmy na początku w menu Browser Sets.

Co zrobić jak komputer nie chce się uruchomić ? Problemy z uruchomieniem komputera - jak to naprawić ? Jak sobie poradzić z komputerem, który nie chce wystartować ?

Komputer odmawia posłuszeństwa - nie chce się uruchomić ?
Zobacz co może być przyczyną problemu.
flickr, functoruser

Jeżeli twój komputer odmówił nagle posłuszeństwa i nie chce się uruchomić to najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ któryś z podzespołów. Przed oddaniem sprzętu do serwisu, warto samodzielnie przetestować go i stwierdzić co jest przyczyną awarii a być może usterkę uda się zlikwidować bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zobacz jak radzić sobie, gdy komputer nie chce się uruchomić i co może być przyczyną tego problemu.

Komputer nie chce się uruchomić - przyczyna .... ?

Jeżeli komputer się uruchamia, ale w momencie wejścia do systemu Windows wyłącza się to przyczyną awarii zazwyczaj nie będzie "nic wielkiego". 
Aby się przekonać czy winowajcą jest system, czy może coś sprzętowego - spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym (przy starcie naciskaj klawisz F8, aby otworzyć menu wyboru).
Jeżeli uda się uruchomić komputer - to możesz założyć, że niesprawny jest system - przeskanuj go pod kątem wirusów, zaktualizuj lub ewentualnie przywróć do wcześniejszych ustawień (funkcja przywracania systemu).

Komputer w ogóle nie reaguje ....
Gorszym przypadkiem jest, gdy komputer nie chce w ogóle wyjść poza BIOS, albo całkiem się nie uruchamia. Przy każdorazowym uruchomieniu systemu, komputer wykonuje procedurę POST aby sprawdzić ewentualne nieprawidłowości. Jeżeli wszystko jest w porządku kończ się to zazwyczaj jednym piknięciem i przejściem do kolejnego okna. 

W przypadku znalezienia błędów - z głośniczka systemowego wydobywa się charakterystyczny dźwięk (liczba piknięć), które sygnalizują usterkę : Za co odpowiadają piknięcia BIOSU

Pomocy - komputer nie chce się włączyć - co robić ?

Jeżeli nie jesteśmy w stanie stwierdzić za pomocą procedury POST co może być przyczyną awarii, warto spróbować na początku przeczyścić komputer z kurzu - być może zalega go tyle, że utrudnia cyrkulację powietrza i nasz sprzęt dość szybko się nagrzewa.
Kolejnym etapem jest wymiana zasilacza - warto pożyczyć na chwilę od kolegi sprawny zasilacz i spróbować przy jego pomocy uruchomić komputer. Jeżeli nie mamy takiej możliwości to odłączmy wszystkie zbędne napędy i spróbujmy przy mniejszym obciążeniu wystartować peceta.

Częstym błędem jest także usterka pamięci RAM - spróbujmy wyłożyć jedną z kości i spróbować uruchomić komputer, jeżeli się to powiedzie to znaczy, że pamięć jest uszkodzona.


Skuteczny zestaw antywirusowy 2012 - darmowe oprogramowanie antywiuroswe, co wybrać ? Jaki zestaw przeciw wirusom wybrać : program antywirusowy i firewall ! Oprogramowanie antywirusowe skuteczne i szybkie za darmo !

Skuteczny zestaw antywirusowy - czyli na co się zdecydować ?
Jak bronić się przed szkodnikami w internecie ?
flickr, kaibara87
O posiadaniu zestawu antywirusowego chyba nie trzeba nikogo przekonywać, warto się jednak zastanowić jaki zestaw będzie odpowiedni dla twojego systemu i skutecznie obroni cię przed wirusami.
Zainstaluj skuteczne oprogramowanie antywirusowe, które będzie współpracowało z równie skuteczną zaporą sieciową firewall, czyli kilka słów o Avaście i Comodo Firewall ! 

Darmowy zestaw antywirusowy - szybki, nie obciążający komputera :

Wiele osób, które zrezygnowały z ochrony antywirusowej, albo nie decydują się na nią uważają, że po instalacji oprogramowania antywirusowego ich system nagle zwolni lub będzie mniej stabilny.
Biorąc pod uwagę korzyści jakie wynikają z faktu bezpieczeństwa takie przesłanki są bezpodstawne - dzisiejsze oprogramowanie jest na tyle sprawne i szybkie, że praktycznie nie zauważymy spadku wydajności.

Oczywiście trzeba dobrać odpowiedni zestaw oprogramowania, tak aby razem współpracował i "nie gryzł się" - a także trzeba pamiętać, aby mieć w systemie wyłącznie jeden program antywirusowy !

A więc jaki program antywirusowy ?

Polecam bardzo sprawny i cały czas rozwijany bardzo popularny program o nazwie Avast ! Free Antivirus, który całkiem skutecznie radzi sobie z wirusami, o czym świadczy min. test antywirusów wykonany przez serwis dobreprogramy : http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezplatnych-programow-antywirusowych,Artykul,11410,8.html

 
Aktualną wersję programu, możemy pobrać ze strony : http://www.avast.com/pl-pl/free-antivirus-download
działa ona zarówno na starszych systemach z Windows XP czy Vistą, ale także obsługuje najnowszą 7 
(nie działa jednak na WIN98/95 czy ME).
Minimalne wymagania programu to Pentium 3, z 128 MB pamięci RAM i 200MB wolnego miejsca na dysku naszego komputera - a więc dosyć niewielkie.



Program jest bezpłatny - wymaga wyłącznie rejestracji, która odbywa się po zainstalowaniu programu - definicje wirusów są automatycznie pobierane.
Nowe oprogramowanie AVAST posiada szereg funkcji min. szybkie i pełne skanowanie ( w tym także poszczególnych plików czy folderów), pracę w tle, osłonę w czasie rzeczywistym czy autosandbox (czyli piaskownicę dla podejrzanych plików).

Avast czy to wystarczy ?

Oprócz solidnego antywirusa, przyda się także Firewall który będzie blokował ruch sieciowy dla podejrzanych aplikacji.
To właśnie on będzie kontrolował przepływ pakietów internetowych i w razie czego przechwyci i zablokuje atak hakera, czy aplikację szpiegującą.
Do współpracy z Avastem polecam Comodo Personal Firewall, który można pobrać ze strony http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Personal-Firewall,Program,Windows,20399.html 
Oczywiście chodzi tutaj o sam Firewall bez instalowania oprogramowania antywirusowego !  


Dokładny opis instalacji i konfiguracji Comodo Firewall znajdziecie na stronie http://comodo.andgird.webd.pl/
W bardzo przystępny sposób jest tam opisany szereg funkcji tego Firewalla.

Jak założyć własną witrynę - darmowa strona internetowa bez reklam ! Własna strona internetowa w kilka minut bez znajomości programowania ! Załóż stronę na serwerze Google Site - prywatną lub firmową, portal lub stronę hobbystyczną !

Własna strona internetowa - Google Site ! 
 Załóż własną stronę internetową w kilka minut - bez reklam i bez limitów ! 
flickr, LeeBrimelow

Google to nie tylko potężna wyszukiwarka, ale także szereg ciekawych usług min. możliwość założenia własnego bloga czy strony internetowej - tym razem przedstawię jak założyć własną stronę internetową bez znajomości programowania - za pomocą masy darmowych szablonów graficznych ! 
Własna strona internetowa na serwerze bez reklam to możliwe - portal, strona hobbystyczna, strona firmowa, prywatny pamiętnik a może serwis instytucji państwowej - to i więcej założysz z Google Site ! 

Google Site - własna strona internetowa bez reklam od czego zacząć ?

Po pierwsze, musimy zarejestrować się w jakiejkolwiek usłudze Google aby mieć konto  - jeżeli korzystamy np. z Gmaila to możemy bez przeszkód korzystać z tego samego loginu i hasła do założenia własnej strony www.

Wystarczy, że po zalogowaniu na pasku u góry wybierzemy menu Witryny, albo przejdziemy bezpośrednio na adres : https://sites.google.com/site/

Następnie klikamy przycisk "Utwórz" - aby utworzyć naszą pierwszą stronę www :


Do naszej dyspozycji będą trzy opcje - pusty szablon, przykładowy szablon oraz przeglądaj galerię.
Jeżeli nie mieliśmy wcześniej styczności z językiem HTML, to warto skorzystać z dostępnych szablonów i wybrać opcję przeglądaj galerię. Znajdziemy tam szereg posegregowanych tematycznie szablonów - z których możemy skorzystać :


Załóżmy, że będziemy chcieli zrobić firmową stronę dla naszej restauracji - wybierzemy szablon Restaurant site Template (klikamy na niego i wybieramy preview template ).
W nowym podglądzie szablonu klikamy na przycisk "użyj szablonu" :
Kolejnym krokiem jest podanie nazwy naszej witryny


Może się okazać, że adres witryny jest już zajęty - dlatego trzeba go zmienić (chodzi o lokalizację) np. https://sites.google.com/site/restauracjasuper/

Edycja strony jest bardzo łatwa - chociaż gdyby się bardziej wgłębić to mamy naprawdę wiele możliwości - wystarczy kliknąć literkę E, albo przycisk (ołówka - pierwszy z lewej) : 


W efekcie dostajemy panel z edycją w czasie rzeczywistym w trybie WYSIWYG (czyli to co widzisz to zmieniasz).


Oczywiście możemy zmieniać układ strony - wstawiać dodatkowe widżety, panele boczne czy całkowicie zmienić układ strony. 
Możemy także ograniczyć dostęp do strony wybranej grupie osób - możliwości jest całkiem sporo, większość z nich została opisana w dokumentacji, którą po polsku możecie przeczytać tutaj !

Jak skonfigurować neostradę - problem z połączeniem ? Jak skonfigurować modem lub router od neostrady - opis krok po kroku, instrukcja internetu Neostrada !

Konfiguracja Neostrady - to proste ! 
Skorzystaj z pomocy jaką dają ci instrukcje online TP ! 
flickr, orangeobject
Wiele osób ma problemy z prawidłowym skonfigurowaniem usług Neostrady i to zarówno połączenia za pośrednictwem samego modemu oraz przy pomocy routera.
W tym poradniku dowiesz się jak krok po kroku skonfigurować system do prawidłowego połączenia z internetem za pomocą Neostrady TP !
Neostrada TP - prawidłowa konfiguracja, czyli jaka ?

Korzystając z modemu Neostrada lub routera polecanego przez TP, niejednokrotnie może się zdarzyć, że pomimo dołączonej instrukcji mamy kłopoty z poprawnym skonfigurowaniem internetu - co wtedy ?
źródło: TP.PL

Właśnie wtedy z pomocą przychodzi pomoc techniczna TP, a dokładniej strona pod adresem : http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/
Znajduje się tam szereg urządzeń w tym modemy i routery - z dołączonymi instrukcjami podłączenia i skonfigurowania krok po kroku.

Warto zwrócić uwagę na to, że jest tam opisany praktyczny i niezbędny zestaw konfiguracyjny - w tym zestaw sterowników do pobrania np. w sytuacji gdyby płyta CD od Neostrady uległa uszkodzeniu.

Wystarczy na stronie wybrać odpowiednie urządzenie np. Livebox Tp 2.0 i wyświetli nam się menu - z różnorakimi ustawieniami :


Wybieramy z niego oczywiście opcję dotyczącą nawiązania połączenia z internetem - dzięki temu bogato ilustrowany poradnik poprowadzi nas krok po kroku do prawidłowego skonfigurowania połączenia z interentem.

W przypadku gdyby faktycznie okazało się, że pomimo wykonywania tych instrukcji (krok po kroku) połączenie z internetem dalej nie funkcjonowało to przed skontaktowaniem się z infolinią Neostrady warto sprawdzić jeszcze kilka kwestii (o tym poniżej).

Co warto sprawdzić - gdyby konfiguracja nadal się nie powiodła (brak internetu) :

1. Czy kable nie są uszkodzone, lub zbyt luźno włożone (warto je odłączyć i ponownie podłączyć).
2. Czy login i hasło Neostrady jest prawidłowo wpisane (jest to bardzo częsty błąd) - pamiętać należy o małych i wielkich literach, a także o tym że "g" i "q" to dwie inne literki :)
3.  Warto sprawdzić także czy sterowniki z urządzenia zostały poprawnie zainstalowane i czy po stronie sprzętowej nie ma żadnych uszkodzeń - w tym celu wchodzimy we właściwości Mój Komputer -> Sprzęt -> Menedżer Urządzeń -> i sprawdzamy czy nigdzie nie widnieje żółty wykrzyknik.